Sužinokite savo liemens ir klubų santykį

Norėdami apskaičiuoti savo liemens ir klubų santykį, užpildykite laukelius apačioje. Arba atvykite ir atlikite testą „NORMA“.
Prašome įvesti informaciją
Skaičiuoti

Jūsų liemens ir klubų santykis

Ar žinojote, kad Jūsų liemens ir klubų apimčių santykis daug pasako apie Jūsų tikimybę susirgti širdies ligomis? Tai susiję su riebalų pasiskirstymu organizme. Teigiama, kad „Kriaušės“ tipo žmonės, kuriems riebalai pasiskirsto ant klubų, šlaunų ir sėdmenų, turi mažesnę riziką susirgti širdies ligomis nei „Obuolio“ tipo, kuriems riebalai kaupiasi pilvo srityje.

Tad siūlome pasinaudoti mūsų skaičiuokle ir sužinoti, ar Jūs priskiriami rizikos grupei ir derėtų susirūpinti savo sveikata.

Kaip apskaičiuoti

Liemuo: liemens apimtis matuojama stovint, per siauriausią juosmens vietą. Siauriausia vieta dažniausiai būna bambos lygmenyje arba keli centimetrai virš bambos. Pamatavę įveskite gautą skaičių (cm) į laukelį „Liemens apimtis“.

Klubai: matuokite per plačiausią klubų vietą. Dažniausiai matuojama ties sėdmenimis. Pamatavę, įveskite gautą skaičių (cm) į laukelį „Klubų apimtis“.

*Pastaba: matuodami stenkitės juostos nepakreipti ir per daug neįtempti, ji turi patogiai priglusti.

Jei šis santykis didesnis nei 0,95 vyrams ir 0,85 moterims, tai reiškia, kad esate priskiriami prie „Obuolio“ tipo žmonių, kurie turi padidėjusią riziką susirgti širdies ligomis. Turėtumėte itin daug dėmesio skirti sveikai mitybai bei fiziniam aktyvumui.