Kūno masės indeksas
Kūno masės indeksas (KMI) – tai plačiai naudojamas rodiklis, leidžiantis įvertinti, ar Jūsų svoris yra normalus, per mažas ar per didelis. Pasinaudokite mūsų skaičiuokle ir sužinokite savąjį!
Pagal Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) duomenis:
- Jei Jūsų svoris per mažas, pasikonsultuokite su specialistais, kaip sveikai priaugti svorio ir raumenų masės.
- Jei Jūsų svoris normalus,rekomenduojama sveikai maitintis ir būti aktyviems tam, kad išlaikytumėte panašų kūno svorį.
- Jei Jūs turite antsvorio, derėtų sumažinti suvartojamų kalorijų kiekį ir padidinti fizinį aktyvumą.
- Jei KMI indeksas daugiau negu 30, tai jau nutukimas: vertėtų pasikonsultuoti su specialistais ir imtis efektyvių priemonių svoriui mažinti.
Nepamirškite, kad KMI indeksas tik sąlyginis dydis, nurodantis ar kūno masė proporcinga ūgiui, tačiau į skaičiavimus neįtrauktas riebalų ir raumenų masės santykis kūne. Jei pageidautumėte išsamesnės analizės, drąsiai kreipkitės į mūsų trenerius – jie su malonumu Jums atsakys į rūpimus klausimus ir padės Jūsų KMI patekti į idealaus svorio zoną!
Koks turi būti kūno masės indeksas ?
Kiekvienas žmogus yra skirtingas, o nustatant idealų jo svorį svarbūs įvairūs veiksniai. Šie veiksniai gali būti biologiniai, pavyzdžiui, amžius, ūgis ir lytis, tačiau ne mažiau svarbūs gali būti ir psichiniai veiksniai.
Žmogus gali apibrėžti savo idealų svorį kaip tokį, su kuriuo jis jaučiasi patogiausiai.
Tačiau, išlaikydamas vidutinį svorį, žmogus gali sumažinti riziką susirgti daugeliu sveikatos sutrikimų, pvz:
nutukimas
2 tipo cukrinis diabetas
aukštas kraujospūdis
širdies ir kraujagyslių ligos
Tačiau ne visiems, turintiems viršsvorio, išsivysto sveikatos problemų. Tačiau mokslininkai mano, kad nors šiuo metu papildomas svoris gali neturėti įtakos sveikatai, sunkumai valdant svorį gali sukelti problemų ateityje.
Skaitykite toliau ir sužinokite, kokiais būdais galima nustatyti idealų žmogaus svorį.
Kokia yra KMI problema?
KMI indeksas yra labai paprastas matavimas. Nors jame atsižvelgiama į ūgį, tačiau neatsižvelgiama į tokius veiksnius kaip:
liemens ar klubų išmatavimai
riebalų proporcijos ar pasiskirstymo
raumenų masės dalis
Šie veiksniai gali turėti įtakos sveikatai. Pavyzdžiui, didelio meistriškumo sportininkai paprastai būna labai sportiški ir turi mažai riebalų. Jų KMI gali būti aukštas, nes jie turi daugiau raumenų masės, tačiau tai nereiškia, kad jie sveria per daug pagal savo ūgį.
Dar vienas KMI indekso trūkumas yra tas, kad jis neskiria skirtingų tautybių žmonių. Tyrimai parodė, kad, esant tam pačiam KMI, baltaodžių, juodaodžių ir meksikiečių kilmės amerikiečių, kurie nėra Ispanijos piliečiai, kūno riebalų kiekis gali labai skirtis.
Šis netikslumas gali lemti neteisingą diagnozę arba neteisingą rizikos veiksnių įvertinimą tarp atskirų asmenų.
Pagal KMI galima apytiksliai nustatyti, ar asmens svoris yra saikingas, ar ne, ir jis naudingas vertinant tendencijas populiacijos tyrimuose.
Tačiau kūno masės indeksas neturėtų būti vienintelis rodiklis, kuriuo remdamasis asmuo gali įvertinti, ar jo svoris yra idealus.