Body Sculpt

 

Tobulinkite kūną su malonumu!

Ši universali treniruotė puikiai tiks siekiantiems įvairių tikslų: tiek trokštantiems numesti svorio, tiek norintiems sustiprinti visą kūną ar tiesiog palaikyti puikią formą ir gerą savijautą. Treniruotė pradedama tradiciniu aerobikos apšilimu ir pereina į pratimus, skirtus stiprinti raumenis, palaikyti tonusą. Pasipriešinimui naudojami, svareliai gumos, taip pat rankų ir kojų svoriai. Patikėkite – turėti gražų kūną gali kiekvienas!

Body sculpt privalumai

 

Stiprindami kūną svarmenimis ar kitais pasipriešinimo pratimais pagerinsite raumenų tonusą, galią ir judrumą. Geriau atrodysite ir jausitės, mažiau rizikuosite susižeisti. Įgyvendindami jėgos treniruočių programą pastebėsite:

stipresnius raumenis ir geresnį gebėjimą atlikti kasdienę veiklą
didesnį lankstumą ir judesių amplitudę
geresnę pusiausvyrą
mažesnę traumų riziką ir papildomą sąnarių apsaugą
geresnę laikyseną, nes sustiprėja raumenys ir kaulai
Lengvesnis svorio metimas ir greitesnė medžiagų apykaita
Mažiau kūno riebalų
Didėjant raumenų masei, didėja medžiagų apykaita, todėl lengviau numesti svorio ir išlaikyti formą. Kūnas tiesiogine prasme sudegins daugiau kalorijų būdamas ramybės būsenoje. Taip bus lengviau ne tik deginti riebalų perteklių, bet ir išlaikyti sveiką svorį, o tai savo ruožtu padės išvengti ligų ir palaikyti širdies ir kraujagyslių sistemą.

Sąnarių sveikata

Žinoma, pasipriešinimo pratimai stiprina raumenis, tačiau jie taip pat stiprina kaulus ir gerina kaulų bei sąnarių funkciją. Dėl pasipriešinimo kaulams pratimai skatina naujo kaulo formavimąsi. Tai reiškia, kad reguliariai treniruojantis su svoriais:

Mažėja osteoporozės rizika, o tai ypač naudinga senstant organizmui.
kaulai tampa stipresni ir padidėja jų tankis, nes pasipriešinimas skatina naujų kaulų formavimąsi
gerėja kaulų ir sąnarių funkcija, nes stiprėja kaulinis ir raiščių audinys
Kadaise buvo manoma, kad silpnesni kaulai ir sąnariai yra neišvengiama senėjimo dalis. Dabar žinoma, kad tai visiškai netiesa. Dėl fizinio pasyvumo laikui bėgant kaulinis audinys mažėja. Kita vertus, laikantis aktyvaus gyvenimo būdo, įtraukiant jėgos ir kardio pratimus, kaulų masė gali padidėti ir blogėjimo procesą galima sustabdyti.