Sporto klubas ar sportas lauke?

Pradėkime nuo nepastovaus Lietuvos klimato. Kaip jau minėjome, turime vos porą mėnesių, tinkamų sportui lauke. Juk sportuojame reguliariai, dauguma iš mūsų susidarę nuoseklius planus, o ne tuomet, kuomet nelyja. Tiesa, net ir turint porą tinkamų mėnesių metuose, sportuoti kaitinant karštai vasaros saulei ne tik nepatogu, bet dažnai ir pavojinga. Taigi patalpos tampa būtinos. Nesvarbu ar pasirinksite sporto klubą ar erdvesnį namų kampą, jaustis komfortabiliai norisi. Bet ar namai iš tiesų gali tapti jūsų sporto klubu, stipriai abejotume. Pirmiausia, namais tenka dalytis su šeimyniškiais ir užsiimti visos teritorijos sau, tikrai ne valia. O jei gyvenate vienas, ar nutikus nelaimei, galėsite laiku gauti medicininę pagalbą? Ne paslaptis, jog namai nėra sportui pritaikyta erdvė. Nepatogios grindys, daugybė pašalinių, bet namams būtinų daiktų. Ir net jei ketinate įsirengti sportui skirtą kambarį, vargu ar įsirengsite jį tarsi individualų sporto klubą. Nepamirškime paminėti, jog neturėsite specialisto konsultacijos, specializuotos sporto įrangos, bei nepailsėsite nuo namų aplinkos. Dažnas mūsų, aktyvų laisvalaikio praleidimo būdą, pasirinkome tam, kad pailsėtume. Vieni nori ilsėtis po darbo, kiti pabėgti nuo rutinos ir buities rūpesčių. Taigi neįpareigojanti aplinka, leidžianti užsiimti tuo kas ramina, veikiausiai yra geriausias vaistas nuo visų ligų. Net jeigu aktyvią veiklą pasirinkote ne poilsiui, bet asmeniniams tikslams siekti, nėra geresnės motyvacijos, nei suktis bendraminčių rate. Artimos, įkvepiančios ir padrąsinančios istorijos, akivaizdūs veiklos rezultatai, bei sporto klube užsimezgančios naujos pažintys, turėtų tapti puikiu – AŠ GALIU, pavyzdžiu.

Sporto klubas mums siūlo ne tik saugią aplinką, bet ir visapusiškai mūsų poreikiams pritaikytą erdvę. Nesvarbu kokia sporto šaka užsiimtumėte, sporto klube, jūsų visada lauks karštas dušas, pirtis ar gaivus baseinas. Net jei manot, jog tai nereikalingi sporto klubopriedai, patikinsime, jog klystate. Juk senovės graikai su malonumu eidavo į pirtį, nes joje buvo galima ne tik nusiprausti bei pabendrauti, bet ir pasigydyti. Hipokratas pusei savo pacientų siūlė gydytis ne vaistais, o pirtimi. Dar vienas pirties efektas – suliesėjimas. Nuo karštų garų pagreitėja medžiagų apykaitos procesai, ir per atsivėrusias poras kartu su prakaitu pasišalina toksiniai medžiagų skaidymosi produktai: natrio druskos, pieno rūgštys, šlapalas, chloridai ir pan. Paprastai per vieną apsilankymą pirtyje netenkama iki 1,5 kg skysčių. Nei namai, nei sportas lauke negali užtikrinti visų sporto klubo teikiamų malonumų. Tiek malonaus fizinio nuovargio, tiek vidinės ramybės, tiek poilsio sielai.

Be abejo, nuoširdžiai norime, jog pasirinkę mėgiamą sporto šaką, jaustumėtės kuo geriausiai. Net jei bėgiojate lauke spaudžiant šaltukui, sveikiname už ištvermę. Jei padarot kelioliką atsispaudimų darbe, sveikiname už atsidavimą. Sportas mus vienija tokius, kokie mes esame.

Svarbiausia – jauskimės gerai!

Atgal