Liemens apimtis

Sužinokite savo liemens ir klubų santykį

Norėdami apskaičiuoti savo liemens ir klubų santykį, užpildykite laukelius apačioje. Arba atvykite ir atlikite testą „NORMA“.
Prašome įvesti informaciją
Skaičiuoti

Jūsų liemens ir klubų santykis

Ar žinojote, kad Jūsų liemens ir klubų apimčių santykis daug pasako apie Jūsų tikimybę susirgti širdies ligomis? Tai susiję su riebalų pasiskirstymu organizme. Teigiama, kad „Kriaušės“ tipo žmonės, kuriems riebalai pasiskirsto ant klubų, šlaunų ir sėdmenų, turi mažesnę riziką susirgti širdies ligomis nei „Obuolio“ tipo, kuriems riebalai kaupiasi pilvo srityje.

Tad siūlome pasinaudoti mūsų skaičiuokle ir sužinoti, ar Jūs priskiriami rizikos grupei ir derėtų susirūpinti savo sveikata.

Kaip apskaičiuoti liemens apimtį?

Liemuo: liemens apimtis matuojama stovint, per siauriausią juosmens vietą. Siauriausia vieta dažniausiai būna bambos lygmenyje arba keli centimetrai virš bambos. Pamatavę įveskite gautą skaičių (cm) į laukelį „Liemens apimtis“.

Klubai: matuokite per plačiausią klubų vietą. Dažniausiai matuojama ties sėdmenimis. Pamatavę, įveskite gautą skaičių (cm) į laukelį „Klubų apimtis“.

*Pastaba: matuodami stenkitės juostos nepakreipti ir per daug neįtempti, ji turi patogiai priglusti.

Jei šis santykis didesnis nei 0,95 vyrams ir 0,85 moterims, tai reiškia, kad esate priskiriami prie „Obuolio“ tipo žmonių, kurie turi padidėjusią riziką susirgti širdies ligomis. Turėtumėte itin daug dėmesio skirti sveikai mitybai bei fiziniam aktyvumui.

Kada kreiptis į profesionalą

Nors liemens matavimai ir kiti skaičiai ne visada rodo sveikatos problemą, jie gali būti ženklas, kada laikas daugiau investuoti į savo sveikatą.

Atlikus daugybę tyrimų nustatyta, kad kai kurie matavimai, įskaitant liemens apimtį, yra susiję su padidėjusia tokių sveikatos problemų, kaip antrojo tipo diabetas, širdies ligos ir net vėžys, rizika.

Pastaba apie juosmens apimtis

Jūsų sveikatą lemia ne vienas skaičius. Vienas matavimas, rezultatas ar dydis nebus lemiamas veiksnys, lemiantis, ar esate sveikas, ar ne.

Sveikata – tai daugelio geros savijautos elementų derinys, pradedant psichine sveikata ir fiziniu aktyvumu, baigiant, taip, svoriu ir liemens apimtimi.

Tačiau neleiskite, kad idėja pasiekti konkretų skaičių – nesvarbu, ar tai būtų skaičius ant svarstyklių, ar ant matuoklio – lemtų kokį nors konkretų jūsų elgesį.

Šie skaičiai yra orientaciniai ir turėtų padėti jums formuoti savo požiūrį ir sveikos gyvensenos tikslus. Tačiau supraskite, kad daugelis žmonių, kurių KMI yra sveikas, gali būti gana nesveiki, o kai kurie žmonės, kurių liemens apimtis didesnė, bus itin sveiki.

Kitam žmogui tinkamas matmuo nėra tinkamas matmuo jums. Tai ypač aktualu, jei kada nors lyginate save su modeliais ar asmenimis iš televizijos, filmų ir žiniasklaidos.

Tokie palyginimai gali sukurti nesveikus lūkesčius. Jei užsibrėšite keisti savo matmenis pagal tai, kaip atrodo kas nors kitas, galite susirgti arba dar blogiau. Jūsų kūnas, sveikata ir gerovė priklauso nuo jūsų pačių liemens apimtis dar nėra viskas.

Daugiau SPorto klubas Vilniuje